کی رفته ای ز دل که تمنا کنم تو را؟ کی بوده ای نهفته که پیدا کنم تو را؟

غیبت نکرده ای که شوَم طالب حضور پنهان نگشته ای که هویدا کنم تو را ...

صد رحمت به لباس پوشیدن آمریکایی ها

توو هر مملکتی - یه قوانینی هست که همه مجبور به احترام و رعایت اون هستند

از جمله نوع پوشش

کشور ما هم قوانینی داره در خصوص چگونگی پوشش خانم ها و آقایون

این فقط مملکت ما نیست که نوع خاصی از پوشش رو می طلبه

همه کشور ها  قوانینی دارن

مثلا در کشورهای غربی در  اجتماعات رسمی و ادارات

آقایون حتما باید کروات بزنن

خانم ها  - .......

خیلی ها فکر می کنن در کشور های  پیشرفته

همه - همه جا مجازن - کلا لخت بگردن

نه دیگه - اینجوری ها هم نیست

به این مثال در سایت الف توجه کنید:

برنا: در دانشگاه ایالتی فلوریدای آمریکا دانشجو در صورت تخطی از ضوابط پوشش این طور مجازات می‌شود: بار اول تخلف ثبت خواهد شد. بار دوم یک روز شنبه دانشجو بازداشت خواهد شد. بار سوم دو روز بازداشت خواهد شد. از چهارمین مرتبه به بعد و تمام دفعات بعدی یک روز اخراج از دانشکده یا حالت تعلیق یا روش تأدیب دیگری که از سوی مسوول تعیین سطح معین می شود.  

ضوابط پوشش از ساعت 30/7 صبح تا 30/15 بعداز ظهر در محوطه دانشکده دانشگاه ایالت فلوریدا اجرا می شود.

آرایش و پوشش دانشجویی مناسب از ابتدایی ترین مسوولیت ها و تعهدات دانشجویان و خانواده های آنان است و هر گونه تغییری در پوشش، فراتر از خط مشی کلی دستورالعمل پوشش مجاز نخواهد بود.ممکن است به دلایل امنیتی و حفظ سلامت، پوشش خاصی در برنامه های معین و ویژه ورزشی، کلاس های تربیت بدنی، اقتصاد خانگی، آموزش تکنولوژی، علوم پایه و آموزش حرفه ای نیاز باشد.

ضوابط پوشش

- تمام شلوارها و دامن هایی که پوشیده می شود نباید بیش از حد کوتاه باشند. شلوارها، شلوارک ها و دامن هایی که حلقه کمربند دارند باید همراه با کمربند استفاده شوند. شلوارهای کشی به استثنای یونیفرم PE دانشکده ها یا یونیفرم ورزشی دانشگاه ایالت فلوریدا قابل قبول نیست.

-شلوارها و شلوارک های خاکی رنگ، دامن ها، و پیراهن های زنانه باید از رنگی یک دست و یکسان برخوردار باشند. اندازه شلوارک ها، دامن ها و پیراهن های زنانه نباید کوتاه تر از سر زانو باشند.

- جین های آبی رنگ باید یک رنگ، یک دست ، یکسان و بدون سوراخ و شکافتگی باشد.

- پیراهن زنانه، تی شرت آستین دار با رنگ یک دست مجاز است.

- پیراهن های زیپ دار یا بدون زیپ یک رنگی که بیش از سه اینج بلندتر از خط کمربند نباشند قابل قبولند، این امر شامل گرمکن ها نیز می شود.

- کفش های شکیل و ساده یا بدون مدل قابل قبولند. تردد با پای برهنه پوشیدن دمپایی و کفش های راحتی، کفش های پاشنه میخی یا پاشنه بلند (بلند تر از دو اینچ) یا کفش چرخدار و گیره دار مجاز نیست.

روزهای معنوی و روحانی

در روزهای معین شده به عنوان مناسبت های مذهبی دانشجویان می توانند تی شرت ها یا پیراهن هایی که حاوی عبارات و لغات شرم آور و زننده نباشد به تن کنند.

برخی اوقات ممکن است گروهی پیراهن هایی که آرم دانشگاه ایالت فلوریدا را دارند بفروشند. این پیراهن ها با رعایت ضوابط پوشش قابل قبول هستند.

موارد زیر قابل قبول نیست:

- هر نوع پوششی که در بر دارنده عبارات زشت یا توهین آمیز به مقدسات، وسوسه انگیز و ناشایست یا مرتبط با دسته ها، احزاب و گرایشاتی که شخصی را ترغیب به استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکلی و یا خشونت کند.

- هر نوع پیراهن کلاه دار، کت و ژاکت یا بادگیر

- هر گونه پوشش سر

- هر گونه لباس و پوششی با پارگی، لکه، سوراخ و وصله

- پیراهن های زنانه و مردانه پشت باز

- بلوز یا پیراهن های یقه باز

- هر گونه پوشش بدن نما

- شلوارهای افتاده و آویزان

- دامن های کوتاه یا زیرشلواری

- شلوارها و دامن های بدون کمربند (کمربند پاره)

- بازوبند، مچ بند، کمربند، یا دیگر اقلام با قطعات سنگین آهنی و زنجیر

- هر نوع کفش چرخدار یا گیره دار، دمپایی و یا کفش های سرپایی یا پاشنه بلند (بلند تر از دو اینچ)

- عینک آفتابی (روی چشم یا بالای سر)

نتایج تخلفات ضوابط پوششی

مرتبه اول: شامل تذکر شفاهی به دانشجو است. در این شرایط از طرف جامه دان دانشگاه ولی یا پشتیبان انتخاب می شود و طی نامه ای مورد تخلف به دانشجو اخطار داده می شود.

مرتبه دوم: مکالمه (مشاوره) تلفنی بین استاد و ولی دانشجو یا پشتیبان وی را مشتمل می شود. یک سند کتبی و جوابیه از سوی ولی یا پشتیبان دانشجو ارائه می شود و پوشش مناسبی از سوی جامه دان دانشگاه یا ولی یا پشتیبان وی برای دانشجو معین خواهد شد.

سومین مرتبه: جلسه ای با حضور مدیر و ولی یا پشتیبان دانشجو برگزار می شود که به یک تعهد کتبی و امضاء ولی یا پشتیبان منجر شود. دانشجو نزول درجه و امتیاز شهروندی دریافت خواهد کرد و یا روش تأدیب دیگری از سوی دانشکده تعیین می شود.

مرتبه های 12-6 : همه جزئیات ضابطه پوشش روی معرفی نامه ثبت خواهد شد و دانشجو نزد مسئول سطوح رتبه فرستاده شده و از وی خواسته می شود که فورا تخلف پوششی خود را اصلاح کند. اگر دانشجو نتواند خود را اصلاح کند، با ولی یا سرپرست وی تماس گرفته می شود تا لباس مناسبی برای او بیاورند. تا آن زمان دانشجو بیرون از کلاس خواهد ماند و برای هر غیبت، نمره صفر دریافت خواهد کرد تا زمانی که بتواند تخلف پوششی را اصلاح کند.

- لبه پایینی پیراهن های مردانه آستین بلند و آستین کوتاه باید همیشه داخل کمر شلوار گذاشته شود. اگر فرد بیش از یک پیراهن به تن داشته باشد تمام پیراهن ها باید یکرنگ با دکمه های بسته و تو زده باشند. پیراهن ها باید به اندازه کافی بلند باشند تا حداقل در هنگام فعالیت های معمول از قبیل نشستن، بالابردن دست ها و غیره قسمت های توزده لباس از شلوار بیرون نیاید.

- بار اول تخلف ثبت خواهد شد.

- بار دوم یک روز شنبه دانشجو بازداشت خواهد شد.

- بار سوم دو روز بازداشت خواهد شد.

- از چهارمین مرتبه به بعد و تمام دفعات بعدی یک روز اخراج از دانشکده یا حالت تعلیق و یا روش تأدیب دیگری که از سوی مسوول تعیین سطح معین شود.

   + امیــــر ; ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢۳
comment نظرات ()